Rize Ayder Yaylası

3 Temmuz 2010 Cumartesi

 Rize denildiği zaman akıllara ilk gelen ayder yaylasıdır en azından benim için öyle. Doğası bir harika yeşil yeşil ağaçlar çamlar ve toprak kokusuyla bir bütleşik hal almıştır. tüm sıkıntılardan uzak  stresten uzak ferah edebileceğiniz en iyi tatil yerlerinden birisidir.

Ayder yaylası çamlıhemşin ilçesinden 19km güneydoğudan başlar ve 1350 m yüksekliğe ulaşan fırtına vadisi adı verilen bölgeyi takip ederek ulaşabilirsiniz. Olağan üstü doğa manzarası karşısında kendinizden geçebilirsiniz.
1987 yıllarında tuzim cenneti ilan edilen ayder’de 55 c  sıçaklıkta  doğal kaplıca suyu ile de  bölgenin termal turizm’e katkısı vardır. Konaklanılacak yerler oldukça fazla ve ihtiyaclarınıza cevap verebilecek özelliklerdedir.
Tatil gezisine çıkmayı düşünenler için iyi bir seçim olacaktır.
Ayder yaylasından  Görünümler.

Bodrum Şehri ve Tanıtım


Bodrum Ege ve akdenizin iklim sentezlerinden meydana gelen bir özelliğe sahiptir Yarım adaya sahip olması miktro klima özelliğini de getirmiştir. Nem oranı yaz aylarında hiç yok denilecek kadardır. kışın nem oranı oldukça düşüktür. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları oldukça ılık ve yağışlıdır. kar kalınlığı ise ortalama oladark 5 cmdir.

tatil için tercih edilebilecek ender şehirlerden
birisidir Bodrum. olağan
üstü şehir merkezine sahip olması.Bodruma nasıl gidilir